Scroll down

Lavina Eco

szybkie czyszczenie,

szlifowanie i polerowanie

Technologia

Wszystkie główne prace w technologii Lavina Eco wykonujemy maszyną LB36GT-S. Jest to maszyna propanowa posiadająca 3 planetarne wysokoobrotowe głowice 14 calowe. Maszyna jest zasilana silnikiem Kawasaki o mocy 13,3 kw z zamontowanym katalizatorem, który umożliwia pracę w zamkniętych pomieszczeniach. Maszyna posiada też wiele innych udogodnień takich jak oświetlenie przestrzeni roboczej czy system zraszania posadzki.

Lekki szlif uzyskujemy montując na maszynę siatki diamentowe DS Screens (KOD: DS-14W). Są to lekkie siatki metalowe pokryte warstwą mikrodiamentów o określonej gradacji – 220, 400, 600. Po przeszlifowaniu tymi gradacjami posadzka powinna nadawać się do polerowania po uprzednim utwardzeniu

Za polerowanie odpowiadają w technologii znakomite pady diamentowe SupraShine High Performance. Pad składa się z warstwy nośnej o odpowiedniej twardości oraz warstwy z mikrodiamentem  W technologii używamy gradacji 1800 i 3500.

Dodatkowo dla uzyskania prawidłowego efektu potrzebujemy użyć utwardzacza do betonu oraz impregnatu. Tutaj polecamy produkty Ultralit. Ultralit Hard Eco to utwardzacz do betonu o stężeniu 8% krzemianu litu. Penetruje posadzkę i utwardza jej strukturę i zwiększa wytrzymałość. Z kolei jako impregnat zalecamy Ultralit Gloss. Jest to impregnat litowy zamykający beton i chroniący go przed wnikaniem płynów.

Lavina Eco krok po kroku:

  • 1) Szlif siatką DS Screen o gradacji 220
  • 2) Szlif siatką DS Screen o gradacji 400
  • 3) Szlif siatką DS Screen o gradacji 600
  • 4) Utwardzenie posadzki za pomocą Ultralit Hard Eco
  • 5) Polerowanie padem diamentowym Suprashine HP o gradacji 1800
  • 6) Zaimpregnowanie posadzki za pomocą preparatu Ultralit Gloss
  • 7) Buffing padem diamentowym Suprashine  o gradacji 3500